Ściernice talerzowe - lamelki

Szlifowanie płaskich lub nieznacznie profilowanych powierzchni może przebiegać znacznie sprawniej dzięki właściwie dobranym materiałom ściernym. Ściernice talerzowe lamelki gwarantują nie tylko przyspieszenie wykonania powierzonych zadań, ale też znacznie lepsze efekty szlifowania. Z powodzeniem można je stosować przy obróbce metalu, stali czy drewna. Szlifierki wyposażone w nasze propozycje lamelkowe świetnie sprawdzą się również w zakładach przemysłowych i rzemieślniczych, gdzie głównymi materiałami wymagającymi przetworzenia są aluminium lub tworzywa sztuczne.

Jak wybrać właściwą ściernicę talerzową?

Dostępne w naszym sklepie produkty różnią się granulacją oraz wymiarami. Talerzowe ściernice lamelkowe w pierwszej kolejności trzeba dopasować do posiadanego sprzętu. Przy każdym modelu można znaleźć informacje m.in. dotyczące średnicy otworu mocującego oraz średnicy zewnętrznej całego talerza. Dane te będą kluczowe w dobraniu produktu do szlifierki kątowej. Granulację oraz rodzaj ziarna na lamelkach należy tymczasem dopasować do rodzaju materiału, który będzie szlifowany. Najczęściej spotykanym ziarnem w naszych propozycjach lamelkowych jest elektrokorund lub jego cyrkonowa odmiana z dodatkiem tlenku cyrkonu, który zwiększa twardość. Dostępna granulacja mieści się w przedziale P36 – P120.

Trwała i skuteczna pomoc w szlifowaniu

Ściernice talerzowe wyposażone w lamelki to jedno z tych rozwiązań, które dzięki wyjątkowej wytrzymałości zyskuje coraz więcej zwolenników. Trwałość produktu wynika przede wszystkim z jego oryginalnej konstrukcji. Baza w postaci okrągłego talerza, wykonanego najczęściej z włókna szklanego, wyposażona jest w ścierne listki. Elementy z materiału ściernego są przytwierdzone do podstawy spoiwem np. z żywicy syntetycznej. Co ważne, im więcej lamelek tworzy tarczę, tym większa jest jej trwałość.

Kiedy warto stosować nasze ściernice?

Produkty z prezentowanej kategorii idealnie nadają się do szlifowania krawędzi czy wygładzania spoin spawalniczych. Lamelkowe ściernice talerzowe można używać także do usuwania zabrudzeń czy rdzy. Wiele zakładów przemysłowych przy pomocy materiałów ściernych przygotowuje powierzchnię do malowania bądź lakierowania.

Pokazano 1-40 z 41 pozycji

Aktywne filtry