Tarcze polerskie

Narzędzia to nieodłączny element niemal każdego sektora. Obecnie ich wybór oraz kompatybilnych akcesoriów jest znacznie szerszy niż kilka lat temu, dzięki czemu dopasowują się one do osobistych preferencji i potrzeb użytkownika. Aluminium, stal nierdzewna, kamień czy metal to materiały, które niekiedy wymagają odpowiedniej obróbki ręcznej, półautomatycznej czy też w pełni zrobotyzowanej. Na rynku dostępne są tarcze do polerowania, które są przeznaczone do ścierania tego typu powierzchni i nie tylko.

Tarcza polerska - co to?

Są to jedne z bardziej przydatnych akcesoriów. Tarcze do polerowania aluminium, stali nierdzewnej, kamienia czy metalu sprawdzą się do szlifowania powierzchni. Produkty te powstają z użyciem rozmaitych materiałów, dzięki czemu mają szerokie, a zarazem uniwersalne zastosowanie. Ponadto współpracują z różnego rodzaju elektronarzędziami, które wprawiają je w ruch obrotowy. W naszym asortymencie przeważają tarcze do polerowania filcowe, bawełniane oraz flanelowe.

Rodzaje tarcz polerskich

Na rynku tarcze do polerowania oferowane są w wielu wariantach. Przede wszystkim sprawdzają się one do obróbki aluminium, stali nierdzewnej, kamienia czy metalu. Wśród nich znaleźć można tarcze:

- filcowe - dedykowane są do polerowania powierzchni wykonanych z metalu, kamienia i drewna. Są twarde i bardzo wytrzymałe. Doskonale sprawdzają się przy nanoszeniu past polerskich i ściernych. Najczęściej przypina się je na rzepy, co oznacza, że można je używać na gąbkach czy dyskach. Z pomocą tego rodzaju polerek można z łatwością pozbyć się rys z drewnianych mebli, a także z powierzchni wykonanych ze stali nierdzewnej.

- bawełniane - sprawdzają się w przypadku metali nieżelaznych, między innymi aluminium, mosiądzu, miedzi czy stopu cyny. Jej zastosowanie umożliwia uzyskanie efektu lustra, czyli najwyższego połysku. Takie końcówki z bawełny rekomendowane są do polerowania wykańczającego po użyciu narzędzi filcowych.

- flanelowe - te tarcze są najbardziej miękkim i delikatnym materiałem polerskim. Wysoka elastyczność sprawia, że materiał ten używany jest do płaskich powierzchni o zróżnicowanym kształcie. Najczęściej stosuje się je do wyrobów ze stali nierdzewnej, kwasoodpornej, tworzyw sztucznych czy szkła. Materiał ten także pozwala uzyskać efekt zwierciadlany.

Do czego służą tarcze polerskie?

Narzędzia te umożliwiają obróbkę elementów wykonanych między innymi z aluminium, metali czy kamienia. Kluczowy jest wybór odpowiedniego rodzaju, który nada materiałowi wymaganej gładkości. W asortymencie naszego sklepu internetowego znaleźć można bogaty wybór akcesoriów, które z łatwością można dopasować do obrabianego tworzywa. Najczęściej te produkty można używać ze szlifierkami kątowymi, prostymi, polerkami czy wiertarkami. W naszej ofercie dostępne są akcesoria polerskie, które różnią się od siebie rozmiarem, między innymi średnicą i grubością.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą całkowitą ofertą. W razie potrzeby służymy pomocą i doradztwem przy wyborze akcesoriów polerskich do obróbki aluminium, kamienia, stali nierdzewnej czy innego tworzywa. Zapraszamy do kontaktu.

Pokazano 1-40 z 77 pozycji

Aktywne filtry