Piły tarczowe zwykłe

Zakłady przemysłowe zajmujące się obróbką materiałów to miejsca, w których fachowy sprzęt jest wyjątkowo ceniony. Jednak wszystkie urządzenia, aby optymalnie pełnić swoją funkcję, muszą być wyposażone w specjalistyczne dodatki. Tarcza do cięcia wzdłużnego to przykład produktu, bez którego nie sposób używać maszyn stołowych nawet najbardziej cenionych producentów. Polecamy profesjonalne piły tarczowe do drewna, które z pewnością docenią specjaliści m.in. z branży stolarskiej.

Na co zwrócić uwagę, wybierając piłę?

W obróbce naturalnych materiałów precyzja ma ogromne znaczenie. Ważne jest też minimalizowanie strat tworzywa, co bezpośrednio przekłada się na koszt produkcji. Profesjonalna, tarczowa piła do cięcia wzdłużnego ułatwia efektywne wykorzystywanie drewna, ponieważ poszczególne fragmenty są oddzielane wzdłuż włókien. Jest to metoda szczególnie polecana wytwórcom mebli, gdyż wiąże się z możliwością zadbania o estetykę finalnego produktu. Przy wykorzystaniu najlepszych tarcz możliwe jest otrzymanie fragmentów o gładkich krawędziach w zaledwie kilku ruchach.

Rodzaje sprzętu do cięcia drewna

Profesjonalne tarcze do obróbki wzdłużnej wykorzystuje się w większości maszyn w warsztatach stolarskich. Podstawowym elementem wyposażenia tego typu zakładów jest oczywiście piła tarczowa do drewna. Stołowa wersja urządzenia jest bardzo praktycznym rozwiązaniem m.in. ze względu na prowadnice uniemożliwiające przemieszczenie się materiału. Ceniona jest również stabilność maszyny, która gwarantuje maksymalną precyzję. Model stołowy to jednak niejedyna z możliwych opcji. Do obróbki naturalnego materiału równie często używa się tarczowych urządzeń ręcznych. Są one świetnym wyborem w sytuacjach, gdy w czasie pracy ważna jest swoboda ruchów lub kąt cięcia wymaga manualnych manewrów.

Właściwości naszych propozycji do cięcia

Dostępne u nas profesjonalne tarcze do obróbki drewna wyróżniają się wykonaniem z trwałej stali narzędziowej. Produkty różnią się rozmiarami oraz liczbą zębów. Proponowana przez nas piła do cięcia wzdłużnego do modeli stołowych została wykonana w technice laserowej, która gwarantuje najwyższy poziom dokładności oraz równomierne rozłożenie i symetrię ostrzy.

Pokazano 1-40 z 61 pozycji

Aktywne filtry