Pasy bezkońcowe

Szlifowanie różnego rodzaju powierzchni wymaga stosowania odpowiednich urządzeń oraz dodatków. Dostępne w naszym sklepie pasy ścierne bezkońcowe do metalu lub drewna różnią się m.in. granulacją, rozmiarem czy rodzajem ziarna. Właściwe dopasowanie tych parametrów do specyfiki obróbki gwarantuje najlepsze efekty wykonanych prac.

Kiedy warto skorzystać z pasów bezkońcowych?

Produkty ścierne do szlifowania wykorzystuje się w wielu branżach przemysłowych, m.in. zajmujących meblarstwem, tworzeniem konstrukcji stalowych czy produkcją metalowych balustrad. Wszędzie tam, gdzie konieczne jest uzyskanie gładkiej powierzchni i perfekcyjnego wykończenia, pasy bezkońcowe do drewna, metalu czy stali sprawdzą się doskonale. Można z powodzeniem stosować je w szlifierkach stacjonarnych czy pilnikach taśmowych. W zależności od tego, w jakie urządzenia wyposażony jest zakład przemysłowy, warto rozważyć wybór produktów o szerokości 10, 60, 75, 100 lub 200 centymetrów.

Gwarancja wytrzymałości pasów

Zakłady przemysłowe oraz rzemieślnicze cenią sobie nie tylko te rozwiązania, które wpływają na szybkość oraz jakość wykonywanych prac, ale też charakteryzują się wytrzymałością. Inwestując w nasze ścierne pasy bezkońcowe do drewna lub metalu, zyskuje się pewność zakupu produktu, który posłuży przez długi czas. Podłoże płócienne z bawełny, stosowane w wielu modelach, jest dobrą ochroną przed rozrywaniem pasów. Na trwałość wpływa też pełen nasyp, którym wyróżnia się większość naszych propozycji. Cecha ta oznacza, że cała powierzchnia produktu pokryta jest ziarnem. Nie bez znaczenia pozostaje również rodzaj spoiwa, które w najlepszym wypadku powinno być wykonane z żywicy syntetycznej.

Ziarno gwarantujące efektywne ścieranie

Przy wyborze właściwego pasa bezkońcowego do drewna lub metalu warto zwrócić uwagę również na użyty materiał ścierny. Jednym z częściej stosowanych jest elektrokorund, czyli syntetycznie pozyskiwane ziarno, które wyróżnia się regularnością kształtu oraz ostrością. Zdarza się, że występuje on m.in. w odmianie cyrkonowej, która dzięki domieszce z tlenku cyrkonu jest znacznie twardsza i świetnie nadaje się chociażby do obróbki stali.

Pokazano 1-40 z 140 pozycji

Aktywne filtry