Piły tarczowe ze spiekami

Przemysł stolarski wykorzystuje różnego rodzaju narzędzia i maszyny wyróżniające się precyzją. Piły tarczowe ze spiekami do drewna to przykład stosowanego w branży rozwiązania, które z powodzeniem można wykorzystywać również w celu usprawnienia prac remontowych lub budowalnych. Proponowane przez nas tarcze z węglikiem spiekanym lub sproszkowanym diamentem syntetycznym to wyjątkowo trwałe akcesoria, w które warto wyposażyć swoje elektronarzędzia.

Wysoka odporność na ścieranie naszych pił tarczowych

Węglik spiekany to materiał często stosowany w przemyśle narzędziowym. Wykorzystuje się go nie tylko w produkcji tarcz, ale też wierteł czy innych elementów maszyn. Wszędzie tam, gdzie ponadprzeciętna twardość jest mile widziana, ma on swoje zastosowanie. W piłach tarczowych przeznaczonych do obróbki drewna spieki sprawdzają się wyjątkowo dobrze, ponieważ zapewniają precyzję cięcia oraz długoletnią wytrzymałość. Innym odpornym rozwiązaniem stosowanym zamiast węglika spiekanego w szlifierkach i pilarkach są tarcze diamentowe. Nadają się one nie tylko do obróbki drewna, ale też wielu innych, znacznie twardszych tworzyw, m.in. metalu, stali nierdzewnej czy nawet betonu.

Na co zwrócić uwagę wybierając akcesoria do obróbki drewna?

Narzędzia do cięcia i szlifowania można wyposażyć w dodatki przeznaczone dla konkretnego materiału, z jakim będziemy pracować. Piły tarczowe ze spiekami do drewna to jeden z lepszych wyborów dla osób zajmujących się przycinaniem bądź szlifowaniem tego naturalnego tworzywa. Warto zauważyć, że drewno stosunkowo łatwo poddać obróbce. Nie jest ono aż tak twarde, jak gres czy kamień, ale praca z nim wymaga wyjątkowej precyzji i odpowiedniego doboru narzędzi. Decydując się na tarczową piłę diamentową lub ze spiekami, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na liczbę zębów. Im więcej zębów, tym większa dokładność cięcia, ale też stosunkowo wolniejszy czas pracy. Tarcze z niewielką liczbą ostrzy pokrytych węglikiem spiekanym można stosować przy obróbce materiału miękkiego, twardsze gatunki będą wymagały co najmniej 30 zębów.

Pokazano 1-40 z 71 pozycji

Aktywne filtry